Skaisti un veseli nagi.

Mūsdienās, bieži vien var vērot tādu situāciju, ka meitenes pieliek ļoti daudz pūļu, iegulda lielus naudas līdzekļus, lai labi izskatītos seja un mati. Roku un nagu kopšana, bieži vien tiek atstāta novārtā. Protams, ka gandrīz katrai no viņām ir manikīrs, katrai nagi ir uzkrāsoti vai nu mājās, vai salonā, rokas tiek smērētas ar roku krēmu, bet lai rokas un nagi, izskatītos kopti, veseli ar to vien ir par maz.

Mūsu rokas un nagi, tieši tāpat kā seja un mati, pieprasa pastāvīgu un regulāru to kopšanu. Darīt to mājas apstākļos nemaz nav sarežģīti un ja jūs pierodat to darīt regulāri, tad tas nesagādā nekādas grūtības.

Pirmais un pats svarīgākais noteikums, lai rokas vienmēr labi izskatītos ir saudzīga attieksme pret tām. Katru dienu mūsu rokas saskaras ar daudziem, nelabvēlīgiem faktoriem (saule, vējš, sauss gaiss, ķīmiskas vielas, u. t. t.), tāpēc tās visu laiku ir jāpasargā no nelabvēlīgās, ārējas vides ietekmes.

Ziemā, ejot laukā, vienmēr ir jāuzvelk cimdi, vasarā, pirms došanās laukā vajag rokas sasmērēt ar mitrinošu krēmu, krēms ne tikai novērsīs ādas sausumu, bet arī pasargās roku ādu no ultravioletajiem stariem. Uzklājot krēmu rokām, vajag atcerēties arī par nagiem. Krēms uz nagu plāksnītes veido aizsargslāni un mitrina kutikulas, tāpēc, ja ir iespēja, vienmēr ņemiet līdzi roku krēmu.

Visus mājas darbus labāk ir veikt cimdos, tie pasargās rokas un nagus no negatīvās, ķīmisko vielu iedarbības, kuru iedarbībā bieži vien sāk lūzt un šķelties nagi. Daudziem nepatīk mājas darbus veikt cimdos, bet labāk ir paciest neērtības, nekā sabojāt roku ādu un nagus.

Viena no galvenajām, skaistu roku iegūšanas sastāvdaļām ir bagātīga to barošana ar speciāliem līdzekļiem. Ja roku āda ir sausa un raupja, tad var lietot krēmus, kuru sastāvā ir glicerīns, bet lai nagi būtu skaisti, ir ļoti svarīgi, sekot līdzi arī savai ēdienkartei. Iekļaujiet tajā biezpienu, skābpiena produktus, svaigus dārzeņus, augļus, jūras produktus. Var lietot arī vitamīnus, kuri satur kalciju, grupas A un B vitamīnus. Lietojot vitamīnus ir jāatceras, ka efekts nebūs uzreiz pamanāms, tikai pēc kāda laika jūs pamanīsiet, ka jūsu nagi ir kļuvuši izturīgāki.

Efektīvs nagu kopšanas līdzeklis ir roku vanniņas. Ļoti labas ir eļļas vanniņas – ielejiet bļodā mazliet augu eļļas, vai olīvu eļļas, vai rīcineļļas, uzsildiet to ūdens peldē, tad iemērciet nagus eļļā uz 10 – 15 minūtēm. Tāda procedūra mitrina nagus, novērš to lūšanu, kā arī paātrina to augšanu. Eļļai var pievienot svaigi spiestu citronu sulu, tas ir papildus C vitamīna avots mūsu nagiem. Pēc eļļas vanniņas obligāti sasmērējiet rokas ar barojošu roku krēmu. Ja jums nepietiek laika, tad samērcējiet vates plāksnīti siltā eļļā un noklājiet ar to nagus.

Ja nagi ir palikuši dzelteni, tad pārgrieziet citronu uz pusēm un iemērciet citrona mīkstumā nagus, turiet dažas minūtes. Citrona sula balina nagus un novērš to lūšanu.

Nagus ļoti labi nostiprina sāls vanniņa. Siltā ūdenī izšķīdiniet dažas karotes rupjās jūras sāls un iemērciet tajā nagus, veiciet procedūru 2 -3 reizes nedēļā, bet ne biežāk, jo pārāk ilga sāls iedarbība nav veselīga ādai.

Cilvēkam, kurš sevi mīl, vienmēr būs skaistas un koptas rokas, kārtīgi nagi.