Skaistas lūpas. Kā pareizi kopt lūpas

Ziemas laikā, mūsu lūpas ļoti bieži ir pakļautas negatīvu laika apstākļu ietekmei, tās var kļūt sausas un sasprēgājušas. Skaistas un koptas lūpas vienmēr piesaista pretējā dzimuma uzmanību, bet lai tās tādas izskatītos, tām ir nepieciešama papildus uzmanība un rūpes.

Visvienkāršākais lūpu kopšanas veids ir aizsargājošā balzāma lietošana gan ziemā, gan vasarā. Ziemā balzāms pasargās maigo lūpu ādu no aukstuma un lūpu sprēgāšanas, bet vasarā – no kaitīgajiem saules stariem, kuri ļoti sausina lūpu ādu. Balzāmu ir vēlams uzklāt 10 minūtes pirms ārā iešanas, pēc tam, kad balzāms ir iesūcies, var uzklāt lūpām, lūpu krāsu vai lūpu spīdumu.

Ko darīt, ja lūpas ir sasprēgājušas?

Ko darīt ja lūpas ir sasprēgājušas, āda lobās, bet vakarā jums ir svarīga tikšanās? Tādos gadījumos var palīdzēt vienkāršs lūpu kopšanas veids, kuru var izmantot mājas apstākļos. Tā ir lūpu masāža –paņemiet zobu birsti un pamasējiet lūpas2 – 3 minūtes.

Tas palielinās asins pieplūdumu lūpām un palīdzēs tām atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām. Tad, uzklājiet lūpām medu un atstājiet to uz 5 – 10 minūtēm. Medus palīdzēs ātrāk atjaunoties šūnām, padarīs lūpas samtainas un maigas. Pēc tam nomazgājiet lūpas ar siltu ūdeni un parīvējiet ar frotē dvieli, uzklājiet mitrinošo balzāmu.

Vēl viens veids, kurš jums palīdzēs ātri atbrīvoties no sasprēgājušas lūpu ādas – maska no rīcineļļas vai olīvu eļļas. Uzklājiet lūpām dažus pilienus vienas vai otras eļļas, vēlams to darīt vakarā, lai var eļļu atstāt uz lūpām visu nakti. Nakts laikā lūpas tiks mitrinātas, barotas un no rīta izskatīsies kā jaunas.

Eļļu lupām var uzklāt arī pirms iešanas laukā, tikai neaizmirstiet ar salveti noslaucīt eļļas atliekas. Virsū var krāsot lūpu krāsu vai higiēnisko lūpu krāsu.

Diskomfortu, kurš ir radies tāpēc, ka jums ir sasprēgājušas lūpas, var palīdzēt novērst visparastākais bērnu krēms. Tas ir barojošs un labi iesūcas ādā, tāpēc jau pēc dažām minūtēm, jūs jutīsieties daudz labāk. Ar lūpu mitrināšanu lieliski tiks galā arī krēms, kurš ir paredzēts ādas kopšanai ap acīm, jo āda pēc sastāva, šajās vietās, ir ļoti līdzīga. To var izmantot ekstrēmās situācijās.

Bieži vien, daudziem cilvēkiem, plaisā lūpu kaktiņi, tas norāda uz to, ka jūsu organismam trūkst B2 vitamīna, tāpēc vajag savā ēdienkartē iekļaut produktus, kuri satur šo vitamīnu.

Kā kopt lūpas mājas apstākļos?

Lūpas, tieši tāpat, kā viss mūsu pārējais ķermenis izskatīsies veselas un skaistas, ja katru dienu tiks koptas. To darīt ir vienkārši, vajag pagatavot maskas, kuras ir paredzētas lūpu ādas barošanai. Protams, tās var iegādāties veikalā, bet mājās gatavotās ir dabīgākas un sastāv no svaigām sastāvdaļām. Vasarā maskas lūpām ir nepieciešamas vismaz vienu reizi nedēļā, bet ziemā to var darīt daudz biežāk, piemēram, pārdienās vai arī katru dienu.

Banānu maska lūpām. Sajauciet banāna mīkstumu ar tējkaroti krējuma, uzklājiet maisījumu lūpām un atstājiet uz 10 minūtēm. Banānam piemīt lūpas barojošas un mitrinošas īpašības, tāpēc pēc tādas procedūras, jūsu lūpas būs maigas un samtainas.

Krējuma maska. Uzklājiet lūpām biezu krējuma kārtu un atstājiet to uz 15 minūtēm. Krējuma vietā var izmantot kefīru, kad kefīra kārta būs nožuvusi uzklājiet nākamo kefīra kārtu, pēc tam atkal nākamo, pēc pēdējās kārtas uzklāšanas atstājiet to uz lūpām 10 minūtes, tad nomazgājiet ar siltu ūdeni un uzklājiet barojošu balzāmu vai higiēnisko lūpu krāsu, var izmantot arī vazelīnu.

Lūpu skaistums ir atkarīgs no tā, cik regulāri jūs tās kopjat.