Skaistas kājas

Sievietes skaistums tiek apcerēts vairākus gadu tūkstošus, tas ir iedvesmojis māksliniekus un dzejniekus.

Skaistai sievietei ir jābūt arī skaistām kājām, tās nav paredzētas tikai dažādu slodžu izturēšanai, bet arī acu priecēšanai. Lai mūs, varētu priecēt mūsu kājas, vajag par tām rūpēties un tās kopt, bet diemžēl, mēs bieži vien aizmirstam to darīt. Tā nav pareiza pieeja savam ķermenim un savai veselībai, jo no mūsu kāju stāvokļa ir atkarīgs ne tikai mūsu garastāvoklis, bet arī kopējais veselības stāvoklis, tāpēc kāju kopšanu nedrīkst atstāt novārtā.

Ikdienas kāju kopšana var aprobežoties ar ikdienas dušu un kāju mazgāšanu ar cietu švammi, birstīti vai kāju skrubi. Pēc tam kājas ir kārtīgi jānoslauka, atcerieties, ka obligāti ir jānoslauka kāja starp pirkstiem, jāpagaida, kamēr tās ir pilnīgi sausas, jāsasmērē un jāmasē tās ar barojošu kāju krēmu. Būtu ļoti labi, ja jūs varētu vismaz pusstundu pagulēt ar piepaceltām kājām.

Viena no svarīgākajām kāju kopšanas procedūrām ir attīrīšana, kuru jūs varat veikt mājas apstākļos. Vismaz vienu reizi nedēļā, vajag veikt pamatīgu kāju pēdu attīrīšanu: izkarsējiet kājas siltā vai karstā ūdenī, ar cietu birsti vai speciālu kāju rīvi notīriet atmirkušo, nedzīvo ādas slāni. Tikai nekādā gadījumā nedariet to ar žileti. Tad noslaukiet, pagaidiet kamēr tās pilnībā nožūst , sasmērējiet un pamasējiet ar barojošu kāju krēmu. Ieteicams, pēc kāju peldes sasmērēt kājas ar treknu, barojošu krēmu un uzvilkt kokvilnas zeķītes. Ja jūs šo procedūru veiksiet katru nedēļu, tad jūsu pēdu āda būs maiga un samtaina, ka zīdainim.

Vasarā ir ieteicamas kāju vannas, jo, tieši vasarā, mūsu kājām ir ļoti liela slodze, tās piekūst daudz vairāk nekā ziemā. Vasarā ir karsti, putekļi, kukaiņu kodumi, sausa āda un sāpīgas plaisas papēžos. Kāju vannas, tādos gadījumos, ir vienkārši nepieciešamas. Tām var pievienot dažādas zāļu tējas vai ēteriskās eļļas.

Ja jums nav laika, bet kājas darba dienas beigās ir ļoti nogurušas, tad ielejiet bļodā siltu ūdeni, pieberiet klāt sāli, iemērciet kājas un turiet tās aptuveni 10 – 15 minūtes. Nogurums un sāpes, vienā acumirklī pazudīs. Sālsūdens attīra un tonizē kāju ādu. Kāju vannām var izmantot rupjo jūras sāli, tas būs noderīgi gan kājām, gan visam organismam, jo papildināsies joda rezerves.

Kāju vannām var izmantot:

  • Atsvaidzinošām vannām – piparmētras, asinszāles, nātres.
  • Samazina sviedru izdalīšanos – skuju ekstrakti un eļļas, ozola miza.
  • Dezinficējošām vannām – kliņģerītes un kumelītes.
  • Mīkstinošām vannām – ūdens, kurā ir vārījušies kartupeļi.
  • Sildošās vannas – sinepju pulveris (palīdz, kad saaukstēšanās ir tikko sākusies).

Mājas apstākļos ir pavisam vienkārši atbrīvoties no kāju noguruma. Kontrasta vannas būs labs palīgs problēmas risināšanā – paņemiet divas bļodas, vienā ielejiet aukstu ūdeni, otrā – karstu un kāpiet no vienas bļodas otrā tik ilgi, kamēr jums apniks.

Veikalos jūs varat iegādāties visdažādākos kosmētiskos līdzekļus, kuri ir paredzēti kāju vannām: dažādi ārstniecisko tēju maisījumi, speciāli pieniņi un sāls ar piedevām.

Kājas parasti vanno aptuveni 5 minūtes, ja ir saplaisājuši papēži, tad 10 minūtes, ja kājas ļoti svīst – 3 minūtes. Ūdens nedrīkst būt pārāk karsts. Ja jums ir paplašinātas kāju vēnas, tūska, iekaisuma procesi, pārmērīgi svīst kājas, tad labāk kājas vannot vēsā ūdenī. Vēsais ūdens sašaurinās asinsvadus, samazinās sāpes un noņems iekaisumu.

Pēc kāju vannošanas kāju pēdām vajag uzklāt masku. Veikalos ir pieejams plašs kāju masku sortiments, bet var izmantot produktus, kuri ir pieejami jūsu ledusskapī, piemēram, majonēzi, tā mīkstinās kāju ādu vai arī siltu kartupeļu biezputru, kura palīdzēs jums, ja ir sausās tulznas un ādas sabiezējumi. Dabīgās maskas jātur vismaz 30 – 60 minūtes.
Daudzas sievietes sāk sevi kopt un cer uz acumirklīgiem rezultātiem, bet ja tādu nav, tad sevis kopšanu vai nu atstāj novārtā, vai sāk lietot veikalā pieejamus līdzekļus, kuri ne vienmēr ir tas labākais risinājums. Atcerieties, rezultāti būs redzami tad, kad jūs savas kājas kopsiet regulāri.