Seja – mūsu vizītkarte

Mūsu seja, ir mūsu vizītkarte un tāpēc, katrai sievietei ir svarīgi, lai viņas seja āda būtu skaista, vesela un kopta. Sejas ādu vajag kopt un par to rūpēties jebkurā vecumā un jo ātrāk mēs to sāksim darīt, jo ilgāk sejas āda izskatīsies jauna un elastīga.

Regulāra sejas kopšana palīdz novērst daudzus sejas defektus – melnos punktiņus, pārmērīgu sausumu, apsārtumu, pinnes u. d. c. problēmas. Ikdienas sejas kopšanai ir jābūt tikpat dabiskai, kā zobu tīrīšanai.

Viens no galvenajiem, skaistas un veselas sejas faktoriem ir regulāra un pareiza sejas ādas attīrīšana. Dienas gaitā uz ādas sakrājas putekļi, netīrumi, izplūdes gāzes, sviedru dziedzeri izdala dažādus sāļus, ādai ir jāsamierinās ar to, ka uz tās ir uzklāts meikaps, pūdera vai tonālā krēma kārta, uz skropstām – tuša un uz lūpām – lūpu krāsa vai spīdums, tāpēc visiem ir skaidrs, ka sejai ir vajadzīga kārtīga attīrīšana.

Katru vakaru, lai arī cik nogurušas mēs būtu, ir svarīgi attīrīt seju, ar speciāliem, tam paredzētiem līdzekļiem un bieži vien tie ir mitrinoši pieniņi. Attīrošie pieniņi ļoti labi un saudzīgi attīra sejas ādu, pēc sejas mazgāšanas ar to, nerodas aizsargplēvīte, sausums, āda jūtas mitrināta. Mazgāšanas laikā seja tiek barota ar barojošām vielām. Jūs varat izvēlēties savam ādas tipam atbilstošu sejas pieniņu, ja jums ir jūtīga āda, labāk ir izvēlēties pieniņu, kura sastāvā ietilpst kumelītes vai kliņģerītes ekstrakti, ja āda ir taukaina – tad sejas mazgāšanai ir pieejami speciāli mazgāšanās gēli, kuri satur vielas, kuras regulē tauku dziedzeru darbību.

Protams, ka var mazgāties arī ar parastajām ziepēm, bet daudziem pēc tam ir sausa, nepatīkami savilkta sejas āda. Ļoti grūti ar parastajām ziepēm ir nomazgāt kosmētiku. Kosmētikas noņemšanai labāk izmantot speciālus kosmētikas noņemšanai paredzētus pieniņus, pēc kuru uzklāšanas jūs varēsiet viegli, ar vates plāksnītes palīdzību attīrīt seju. Ja jūs vēlaties seju no kosmētikas tīrīt ar mājās pieejamajiem līdzekļiem, tad jums ļoti labi noderēs nerafinēta augu eļļa. Vates plāksnīti samitrina ar eļļu un ar to notīra sejas ādu, jāatceras par lūpām un uzacīm. Pēc divām minūtēm, eļļu nomazgā ar vates plāksnīti, kura ir samitrināta siltā ūdenī, tējā vai pienā.

Lai jūsu sejas āda būtu vesela un mirdzoša ar kosmētikas, netīrumu un sviedru noņemšanu vien nepietiks. Vienu vai divas reizes nedēļā no sejas vajag notīrīt atmirušās ādas daļiņas. Līdzekļus, kuri ir paredzēti šīs procedūras veikšanai sauc par sejas skrubjiem un tos var iegādāties veikalos, vai arī pagatavot pašiem.

Viens no visparastākajiem skrubjiem, ir kafijas biezumi. Pēc izdzertās kafijas, kafijas biezumus, plānā kārtā izber uz šķīvja, ļauj tiem izžūt, pēc tam saber kādā traukā ar vāciņu un izmanto tad, kad vajag. Lai pagatavotu sejas skrubi, ņem vienu karoti kafijas biezumu un sajauc tos ar karoti krējuma vai jogurta, uzklāj sejai, masē 1 – 2 minūtes, tad nomazgā ar siltu ūdeni. Seja jums būs pateicīga par tādu patīkamu skaistumkopšanas procedūru. Tādu maisījumu var izmantot arī visam ķermenim, tikai krējuma vietā var izmantot dušas želeju vai ķermeņa pieniņu, masēt var ar švammi, tad noskalot ar siltu ūdeni.

Vēl viens ļoti labs sejas attīrīšanas līdzeklis ir šķidrs medus. To plānā kārtā uzklāj uz sejas ādas un masē, tiklīdz medus paliek biezs, to nomazgā ar mitru salveti vai vates plāksnīti.

Otrs svarīgs etaps sejas kopšanā ir maskas. Viena no iedarbīgākajām un pieejamākajām maskām ir mālu maska. Veikalā jūs varat izvēlēties tos mālus, kuri der jūsu ādas tipam. Lai pagatavotu masku ir nepieciešams mālus sajaukt ar nelielu, silta ūdens daudzumu. Iegūto masu uzklāt sejas ādai uz 10 – 15 minūtēm, tad nomazgāt ar siltu ūdeni.

Pēc attīrīšanas seju var palutināt ar nomierinošu toniku. Toniks notīrīs attīrošā līdzekļa paliekas, aizvērs poras, āda kļūs gludāka un veselāka. Toniku sejas ādai var uzklāt 2 reizes dienā – no rīta un vakarā.

Sejas kopšana būs nepilnīga, ja jūs pēc attīrīšanas un tonika uzklāšanas, neuzklāsiet tai mitrinošu vai barojošu krēmu. Izvēlieties krēmu atbilstoši jūsu vecumam un jūsu ādas tipam.