Rūpēsimies par sejas ādu – Krēma uzklāšana

Svarīgi ir jebkurā vecumā rūpēties par savu sejas ādu. Gadiem ejot, ielūkojoties spogulī, būs patīkami redzēt, ka pretī mums raugās kopta seja ar veselīgu, samtainu un mirdzošu ādu. Katrs cilvēks, jebkurā vecumā, jūtas daudz labāk, ja uz sejas nav defektu.

Mums visiem ir labi zināms, ka pirmais svarīgais solis sejas kopšanā ir sejas ādas attīrīšana. Pēc kārtīgas sejas attīrīšanas, vienmēr ir jāuzklāj barojošs vai mitrinošs krēms. Kā mēs to darām?

Krēms ir jāizvēlas atbilstoši mūsu vecumam un mūsu ādas tipam. Jaunai sejas ādai labāk derēs viegli gēli ar mitrinošu efektu, nobriedušai ādai jāizvēlas piesātināti, barojoši krēmi. Iegādājoties krēmus uz iepakojuma ir norādīts gan vecums, gan kādam ādas tipam krēms ir paredzēts.

Krēmus uzklāj plānā kārtā, pa masāžas līnijām, bungājošām, glaudošām kustībām. Nevajag censties ar spēku iemasēt krēmu sejas ādā, tas var radīt nevēlamas sejas krunciņas, kuras pēc tam būs jālabo ar citiem līdzekļiem. Ja krēms nav līdz galam uzsūcies, tad noņemiet krēma paliekas ar salvetes palīdzību.

Pirms krēma uzklāšanas, to var mazliet uzsildīt. Paņemiet nelielu daudzumu krēma un paturiet to starp pirkstiem, krēms kļūs mīkstāks un labāk uzsūksies.
Tad, kad izvēlaties krēmu, pārliecinieties, vai tas jums derēs. Daudzos veikalos tiek piedāvāti sejas krēmu paraugi, jūs varat nelielu daudzumu krēma uzklāt uz ādas un paskatīties, kāda būs ādas reakcija. Kādreiz gadās, ka pat ļoti dārgi un izslavēti krēmi, tieši jums var nederēt, jo tie neatbilst jūsu sejas ādas tipam.
Izņemot krēmus, lai efektīvāk rūpētos par sejas ādu, bet tieši par tās barošanu, mitrināšanu, ir nepieciešams vienu vai divas reizes nedēļā lietot sejas maskas. Sejas maskas var iegādāties veikalos, bet lai lieki netērētos, var pagatavot brīnišķīgas sejas maskas arī mājas apstākļos. Gadās arī tā, ka mājās pagatavotās maskas ir daudz vērtīgākas un efektīvākas par veikalā pirktajiem dārgajiem, elitārajiem līdzekļiem. Tautas līdzekļiem ir daudz priekšrocību. Pirmkārt, tie ir samērā lēti un pieejami, otrkārt, to izgatavošanai tiek izmantoti tikai svaigi produkti, bez konservantiem.

Maska ar olas dzeltenumu. Olas dzeltenums satur ļoti daudz vērtīgu vielu, kuras ir noderīgas sejas ādai. Piemēram vitamīni – A, D, B2, B6 u. c. Lai pagatavotu masku ir nepieciešams sajaukt vienu olas dzeltenumu ar vienu ēdamkaroti medus un vienu ēdamkaroti olīvu eļļas. Uzklāt sejai, atstāt uz 15 – 20 minūtēm, nomazgāt ar siltu ūdeni.

Mitrinoša maska no auzu pārslām un zemenēm. Tāda maska paaugstina ādas tonusu , piešķir sejas ādai mirdzumu. Sajauciet vienu ēdamkaroti auzu miltu ar dažām zemeņu ogām un uzklājiet attīrītai sejas ādai, atstājiet uz 10 – 15 minūtēm, tad nomazgājiet ar siltu ūdeni. Protams, ir ļoti labi, ja vasarā ir iespēja izmantot svaigas zemenes, bet ziemā, tādas iespējas nav, tāpēc var iegādāties sasaldētas zemenes, tās atkausēt un lietot maskas pagatavošanai.

Jūtīgai ādai derēs kartupeļu maska. Tā izlīdzina sīkās krunciņas, āda kļūst maiga un samtaina. Sajauciet vārītu kartupeli ar olas dzeltenumu un pienu, bet dariet to lēnām lai neizjauktu visas derīgās saites starp vielām, kas radīt šo labo sajūtu jūsu ādai. Iegūto masu uzklājiet sejas ādai, atstājiet uz 20 minūtēm, nomazgājiet ar siltu ūdeni.

Izvēlieties masku, atbilstoši savam ādas tipam, tās pagatavošanai izmantojiet tikai svaigus produktus. Pēc maskas nomazgāšanas uzklājiet barojošo krēmu, atbilstošu jūsu ādas tipam.

Īpaša uzmanība jāpievērš zonai apkārt acīm, jo tur āda ir īpaši plāna, tāpēc tieši šeit parādās pirmās krunciņas. Pēc 20 gadiem ir vēlams sākt lietot mitrinošo krēmu, kurš ir paredzēts ādai ap acīm, parasti šie krēmi ir dārgāki par sejas krēmiem, bet tos var lietot ļoti ilgi, jo ir vajadzīgs tikai mazs daudzums krēma. Krēms jāuzklāj ļoti maigām kustībām, virzienā no acs ārējās malas uz acs iekšējo malu.

Ja jums zem acīm ir tumši loki, tad atbrīvoties no tiem jums palīdzēs kartupelis. Sarīvējiet svaigu kartupeli, ietiniet marles gabaliņa un uzlieciet zem acīm. Turiet 10 – 15 minūtes, nomazgājiet ar vēsu ūdeni. Tieši tādu pašu efektu var panākt ar tējas maisiņiem.

Ja jūs pareizi un regulāri rūpēsieties par savu sejas ādu, tā būs skaista, veselīga, samtaina un mirdzoša.