Pieci izplatītākie iemesli, kādēļ pieteikums hipotekārajam kredītam tiek noraidīts

Saņemt hipotekārā kredīta atteikumu ir diezgan liels sarūgtinājums – jo īpaši, kad hipotekārā kredīta pieteikuma izveidē aiziet tik daudz pūliņu un resursu, lai to pieņemtu vispirms izskatīšanai. Lai vai cik atteikuma saņemšana varētu būt nepatīkams process, tas pavisam noteikti ir jāizmanto kā mācība, jo tikai saprotot iemeslus, kādēļ hipotekārais kredīts var tikt atteikts vai jau ir ticis atteikts, tas padarīs tevi zinošāku un labāk sagatavotu. Atteikum vienreiz nenozīmē atteikumu teju katrā nākamajā mēģinājumā. Turklāt, liela daļa hipotekārā kredīta devēju atteikuma gadījumā min iemeslus, kādēļ tika lemts noraidīt tavu pieteikumu, kā arī iespējamus veidus, kā labot situāciju.

Lai tu būtu pilnībā gatavs hipotekārā kredīta noformēšanai vai tam, ka uz savu pieteikumu tu vari saņemt arī noraidošu atbildi, esam apkopojuši piecus visizplatītākos iemeslus, kādēļ pieteikums hipotekārajam kredītam tiek noraidīts:

1. Slikta kredītvēsture

Tas nav nekāds brīnums, ka slikta kredītvēsture būs un ir viens no vislielākajiem iemesliem, kādēļ jebkurš, tai skaitā hipotekārais kredīts, tiek noraidīts. Tava kredītvēsture kredītdevējam ir ļoti labs rādītājs un pamats lēmuma balstīšanai. Tas palīdz pieņemt kredītiestādei lēmumu par labu tev vai tomēr atteikt, balstoties uz tavām spējām atmaksāt aizdevumus laicīgi un pilnos apmēros. Ja tava kredītvēsture ir optimālā stāvoklī, tad uztraukumam nevajadzētu būt pārlieku lielam pamatam, jo daudzas kredītiestādes cītīgi izskata un izvērtē kredīta piešķiršanu arī tādiem cilvēkiem, kam kredītvēsture nav vislabākajā stāvoklī. Viens vai divi kredīta kavējumi vēl nenozīmē hipotekārā kredīta atteikumu confronto dei migliori prodotti.

2. Nepietiekoši ienākumi vai pārāk lieli tēriņi

Otrs visizplatītākais iemesls ir nepietiekami ienākumi vai pārāk lieli tēriņi, kas tavus ienākumus padara par niecīgiem. Ja tu domā, ka tomēr esi spējīgs apmaksāt visus rēķinus, izdzīvot un vēl maksāt par hipotekāro kredītu, taču to nav iespējams faktiski pierādīt uz papīra, tad kredītiestādei būs ļoti grūti izvērtēt tavas maksāšanas spējas.

3. Maza pirmā iemaksa

Katrs kredīta devējs pievērš uzmanību pirmajai iemaksai, kuru tu esi gatavs iemaksāt par savu jauno mājokli jeb hipotekāro kredītu. Jo lielāka ir pirmā iemaksa, jo mierīgāks ir kredītdevēja prāts, jo liela pirmā iemaksa liecina par pavisam reālu tavu apņēmību maksāt par tavu jauno mājokli. Tipiski, pirmā iemaksa vajadzētu sastādīt 25% no visas kopējās summas, kas maksājama par jauno mājvietu. Neskatoties uz to, pastāv arī hipotekārie kredīti bez pirmās iemaksas vai ar pirmās iemaksas nostādītām likmēm, kas var arī nekādi neietekmēt tavas iespējas saņemt kredītu.

4. Problēmas ar īpašumu

Hipotekārā kredīta atteikšanai dažreiz nav nekāda sakara ar pašu pieprasītāju. Nereti problēma mēdz slēpties pašā īpašumā un tā vērtībā. Ja īpašuma vērtība ir pārāk zema, vai arī ar īpašumu ir citas juridiskas problēmas, hipotekārais kredīts tiek atteikts qui troverete tutti i prodotti in questa categoria.

5. Nepastāvīga nodarbinātības vēsture

Lai vai cik tas varētu šķist jocīgi, jo īpaši gadījumos, kad kādu laiku strādā darba vietā, kurā saņem ļoti labu atalgojumu, kura dēļ vari droši atļauties uzņemties hipotekāro kredītu, kredītiestādes vēl joprojām ļoti augstu vērtē pastāvīgu nodarbinātības vēsturi ar minimālu darba vietu maiņu skaitu. Daudzi hipotekārā kredīta devēji pieprasa minimālu noteikto laika posmu, kam ir jābūt pavadītam strādājot vienā darba vietā. Piemēram, tie var būt 2 gadi. Jebkuram kredīta devējam ir svarīgi apzināties to, ka tu esi spējīgs būt vienā darba vietā pēc iespējas ilgāk, lai spētu pastāvīgi un laicīgi apmaksāt hipotekāro kredītu.