Naudas ekonomēšana – saprotami un viegli

Gandrīz ikviens cilvēks, savā mūžā, saskaras ar jautājumu, kā samazināt izdevumus un palielināt ieņēmumus. Nereti, cilvēki pat neaizdomājas, ka tas nav atkarīgs no viņu ieņēmumiem, bet gan no tā, kā nauda tiek tērēta. Jo vairāk naudas mēs tērējam pirkumiem, jo vairāk mums gribas pirkt, jo lielāki ieņēmumi mums ir nepieciešami…

Lai atbrīvotos, no šī, ne visai patīkamā ieraduma, cilvēkiem iesaka mācīties ekonomēt naudu, jo ļoti daudzi, to tik tiešām nemāk darīt. Mēs ceram, ka pēc raksta izlasīšanas, jūs, kaut mazliet, mācēsiet samazināt savus izdevumus.

Pirmais solis, ar ko būtu nepieciešams sākt – tā ir pirkumu pierakstīšana. Vajag iekārtot kladi vai arī internetā sameklēt atbilstošu programmu (to var sameklēt ar mobilajā tālrunī), un pierakstīt tajā pilnīgi visus pirkumus, neatkarīgi no tā, cik tas maksā – vairākus desmitus eiro vai arī dažus eiro centus.

Dažiem cilvēkiem, nedēļas laikā izdodas “notriekt” visu algu, ar kuru vajadzētu dzīvot vismaz divas nedēļas, bet kādreiz arī līdz nākamajai algai. Pēc tam, tādi cilvēki, nesaprot, kur ir palikusi viņu nauda.

Tātad, katras dienas beigās, jums vajag pierakstīt visus pirkumus, izanalizēt, ko nevajadzīgu esat nopircis, izsvītrot to no saraksta un censties vairs to nekad neiegādāties. Tas ir pirmais solis ceļā uz ekonomiju.

Otrais solis. Visiem izdevumiem ir jābūt ieplānotiem. Ja jūs vēlaties iemācīties ekonomēt naudu, tad jums ir nepieciešams sastādīt nepieciešamo lietu sarakstu mēnesim, t. i., līdz nākamajai algai. Piemēram, kredīta dzēšana, komunālie maksājumi, pārtikas iegāde, transporta izdevumi, apģērba un apavu iegāde, maksa par bērnu dārzu, utt. Tālāk jums vajag salīdzināt savus ieņēmumus ar saviem izdevumiem. Pēc salīdzināšanas, jums vajag samazināt izdevumus uz precēm vai pakalpojumiem, kuriem ir otršķirīga nozīme.

Trešais solis. Nekad neaizņemieties naudu. Cilvēks, kas visu laiku aizņemas naudu, nav spējīgs adekvāti novērtēt savus izdevumus un ieņēmumus, viņš visu laiku dzīvo stresā, jo “parāds nav brālis un tas visu laiku min uz papēžiem”.

Ja tomēr ir gadījies tā, ka jums bija nepieciešams aizņemties naudu, tad pacentieties parādu atdot pēc iespējas ātrāk. Atcerieties, ka aizdot kādam naudu, arī nav ieteicams. Svešu naudu, mēs aizņemamies uz īsu brīdi, bet savējo atdodam uz visiem laikiem!

Ceturtais solis. Nenēsājiet sev līdzi lielas naudas summas. Jo vairāk naudas jums ir līdzi, jo lielāks kārdinājums ir to iztērēt. Tāpēc, brīdī, kad esat saņēmis algu, ejat pa taisno uz mājām un metiet veikalam apkārt lielu līkumu. Kad būsiet aizgājis mājās, rūpīgi izplānojiet kur tērēsiet naudu.

Piektais solis. “Nezaudējiet galvu” ieraugot lētas preces. Šai medaļai ir divas puses – kādreiz izpārdošanas laikā, var iegādāties tik tiešām daudz labu mantu par zemu cenu. Bet, bieži vien, izpārdošanās tirgo vecas, nekvalitatīvas mantas. Tas ir attiecināms gan uz pārtikas produktiem, gan uz apģērbiem, apaviem, u. c. precēm.
Cilvēki, ieraugot atlaides, “zaudē galvu” un sapērk to, kas viņiem patiesībā nav vajadzīgs.

Sestais solis. Jums ir jābūt krājkasītei. Metiet tajā visu sīknaudu. Mēneša beigās, jūs redzēsiet, ka esat sakrājis pamatīgu naudas summu.